Oferta produse
Oferta produse
Filtreaza
Cos cumparaturi

Farmacie si Medicamente

Producator: ABOCA Cod produs: I84
Dispozitiv medical pentru tuse Dispozitiv medical care formeaza un strat protector cu "efect de bariera", calmand tusea si protejand caile respiratorii superioare. Ofera actiune emolienta si mucoregulatoare, favorizand expectoratia. Ingrediente active: Miere* Complex molecular din rasini, polizaharide si flavonoide din Grindelia*, Patlagina* si Helichrysum* (Poliresin®) Zahar din tre..
55.00 Lei
fara taxe:46.22 Lei
Adauga in cos
Producator: ABOCA Cod produs: I85
Proprietati: Dispozitiv medical 100% natural, realizat din ingrediente provenite din agricultura ecologica, destinat calmarii tusei si favorizarii expectoratiei. Ofera efect antiinflamator, actiune emolienta si calmanta. Ingrediente active: Miere de salcam (efect emolient) Extracte liofilizate de patlagina, grindelia si helichrysum (plante cu efecte calmante, protectoare si em..
65.00 Lei
fara taxe:54.62 Lei
Adauga in cos
Producator: SANDOZ OTC Cod produs: I154
Indicatii: ACC cu aroma de mure este utilizat pentru fluidificarea mucusului si pentru facilitarea tusei in cazul afectiunilor respiratorii insotite de mucus vascos. Contraindicatii: Nu utilizati ACC comprimate efervescente: daca sunteti alergic la acetilcisteina sau la oricare dintre componentele acestui medicament. Precautii: Inainte de a utiliza ACC comprimate efervescente, adr..
55.00 Lei
fara taxe:50.46 Lei
Adauga in cos
Producator: GEDEON RICHTER ROMANIA OTC Cod produs: I262
Acid Acetilsalicilic-Richter – Analgezic, Antipiretic și Antiinflamator 🌡️ Indicații: Ca analgezic și antipiretic: Combaterea durerilor ușoare sau moderate (cefalee, mialgii, dureri reumatice, nevralgii, dureri dentare, dismenoree) Combaterea febrei Ca antiinflamator: Tratamentul fenomenelor inflamatorii în reumatismul poliarticular acut Atenuarea inflamației a..
5.30 Lei
fara taxe:4.86 Lei
Adauga in cos
Producator: GSK CONSUMER OTC Cod produs: P02283
Advil Raceala si Gripa este utilizat la adulti si adolescenti cu varsta de 12 ani si peste pentru tratamentul simptomatic al racelii comune si gripei, incluzand: Dureri de cap. Temperatura crescuta (febra). Gat inflamat. Dureri musculare si articulare. Obstructie nazala. Contraindicatii: Nu utilizati Advil Raceala si Gripa: Daca sunteti alergic la ibuprofen, pseudoefe..
17.00 Lei
fara taxe:15.60 Lei
Adauga in cos
Producator: GSK CONSUMER OTC Cod produs: I381
Indicatii: Advil Ultra face parte din clasa medicamentelor antiinflamatoare nesteroidiene (AINS) si este utilizat pentru: Calmarea durerilor usoare si moderate. Reducerea inflamatiilor si febrei. Tratarea durerilor osteoarticulare si musculare, inclusiv tendinite, bursite, luxatii, entorse. Ameliorarea durerilor de spate, cefaleei, migrenei (tratament si profilaxie), durerilor denta..
12.00 Lei
fara taxe:11.01 Lei
Adauga in cos
Producator: GSK Cod produs: P109313
Indicatii: Advil Ultra Forte contine ibuprofen, un antiinflamator nesteroidian (AINS) utilizat pentru: Calmarea durerilor de intensitate redusa si moderata. Reducerea inflamatiei si febrei. Ameliorarea durerilor osteoarticulare si musculare, precum tendinite, bursite, luxatii, entorse. Tratarea durerilor de spate, durerilor de cap, migrenelor (tratament si preventie), durerilor reum..
32.00 Lei
fara taxe:29.36 Lei
Adauga in cos
Producator: OPELLA-SANOFI OTC Cod produs: I920
Indicatii: Antinevralgic Forte este un medicament analgezic, antipiretic si antiinflamator nesteroidian, destinat ameliorarii durerilor si febrei. Acest produs contine trei substante active: Paracetamol: reduce durerea si febra. Acid acetilsalicilic: reduce durerea, febra si inflamatia. Cafeina: imbunatateste starea de alerta, contracareaza oboseala si amplifica efectele paracetamo..
0.00 Lei
fara taxe:0.00 Lei
Adauga in cos
Producator: OPELLA-SANOFI OTC Cod produs: I29697
Indicatii: Antinevralgic P este recomandat pentru tratamentul simptomatic pe termen scurt al durerilor usoare pana la moderate, precum: Dureri de cap si migrene. Nevralgii. Dureri dentare. Dureri musculare sau articulare. Dureri postoperatorii. Ameliorarea durerilor menstruale. De asemenea, este indicat pentru scaderea febrei. Contraindicatii: Nu utilizati Antinevral..
25.00 Lei
fara taxe:22.94 Lei
Adauga in cos
Producator: OPELLA-SANOFI OTC Cod produs: P00069
Antinevralgic Sinus 🔹 Efect rapid si eficient impotriva simptomelor de raceala si gripa ✔️ Actioneaza in 15 minute ✔️ Reduce febra si amelioreaza durerea (Paracetamol) ✔️ Decongestioneaza caile nazale (Fenilefrina) ✔️ Combate oboseala si somnolenta (Cafeina) ✔️ Actiune tripla: analgezic, decongestionant, antipiretic 🧪 Ingrediente: Paracetamol 500mg, Cafeina 25mg, Clorhidrat de Fenilefri..
0.00 Lei
fara taxe:0.00 Lei
Adauga in cos
Producator: AC HELCOR PHARMA SRL Cod produs: I1187
Indicatii: Asaprin este indicat in tratamentul: Ca analgezic si antipiretic: dureri de intensitate usoara sau moderata, cefalee, mialgii, dureri reumatice articulare si periarticulare, nevralgii, dureri dentare, dismenoree; febra. Ca antiinflamator: tratamentul fenomenelor inflamatorii in reumatismul articular acut; ameliorarea inflamatiei articulare in poliartrita reumatoid..
3.50 Lei
fara taxe:3.21 Lei
Adauga in cos
Producator: BAYER SRL-OTC Cod produs: I1275
Aspirin 500 mg – Actiune Rapida Impotriva Durerii si Febrei 💊 Indicatii: ✔️ Tratament simptomatic al febrei si durerii usoare-moderate ✔️ Eficient impotriva durerii de cap, sindromului gripal, durerii dentare si musculare ⚠️ Contraindicatii: 🔸 Nu utilizati daca sunteti alergic la acid acetilsalicilic sau alte salicilate 🔸 Nu recomandat in sarcina (dupa luna a 6-a) sau in perioada alaptar..
18.00 Lei
fara taxe:16.51 Lei
Adauga in cos
Producator: BIOFARM S.A.-OTC Cod produs: P106312
Descriere: Biofen Extra este un medicament combinat ce conține două substanțe active: ibuprofen (400 mg) și paracetamol (325 mg). Este utilizat pentru ameliorarea durerilor moderate și pentru reducerea febrei. Paracetamol: Reduce febra și blochează semnalele de durere la nivel cerebral. Ibuprofen: Aparține clasei AINS (antiinflamatoare nesteroidiene), având efecte antiinflamatorii, analge..
22.50 Lei
fara taxe:20.64 Lei
Adauga in cos
Producator: BIOFARM S.A.-OTC Cod produs: I2621
Bioflu Junior Sirop – Solutia pentru Congestie, Tuse si Febra 👦 Indicatii: ✔️ Amelioreaza congestia nazala si febra ✔️ Calmeaza tusea neproductiva ✔️ Eficient in sinuzite, rinite, faringite, bronsite 💊 Mod de administrare: 🔹 10 ml la fiecare 6 ore, timp de 5 zile 🔹 Nu depasiti 40 ml in 24 de ore 🧪 Compozitie (per 5 ml): ✔️ Paracetamol 160 mg ✔️ Clorhidrat de pseudoefedrina 15 mg ✔..
15.50 Lei
fara taxe:14.22 Lei
Adauga in cos
Producator: BIOFARM S.A.-OTC Cod produs: I30558
Descriere: Bioflu capsule moi este un medicament utilizat pentru ameliorarea simptomelor asociate răcelii și gripei, cum ar fi congestia nazală, tusea neproductivă și febra. Este destinat adulților și adolescenților peste 12 ani. Indicații: Bioflu capsule moi este indicat pentru: Tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive și febrei asociate infecțiilor tractulu..
15.50 Lei
fara taxe:14.22 Lei
Adauga in cos
Producator: DACIA PLANT Cod produs: P03275
Descriere: Biseptol Sirop este un produs natural creat pentru susținerea sistemului imunitar și pentru sănătatea tractului respirator superior. Formula sa include ingrediente naturale cu proprietăți antibacteriene și calmante, oferind suport în menținerea sănătății generale a organismului. Ingrediente: Miere de salcâm: 78,99% Extract moale din plante, suc de fructe și produse apicole..
40.00 Lei
fara taxe:33.61 Lei
Adauga in cos
Producator: BIOFARM S.A.-OTC Cod produs: I2877
Descriere: Bixtonim Rinite este un decongestiv nazal eficient utilizat pentru tratarea afecțiunilor respiratorii care provoacă congestie nazală și rinoree. Este indicat în rinite acute și subacute, în congestia nazală asociată cu rinita alergică, edem post-operator și în oprirea epistaxisului (sângerările nazale) după intervențiile chirurgicale ORL. Ingrediente: Substanțe active: ..
16.50 Lei
fara taxe:15.14 Lei
Adauga in cos
Producator: BIOFARM S.A.-OTC Cod produs: I2879
Descriere: Bixtonim XYLO este un decongestionant nazal rapid eficient care ajută la eliberarea nasului înfundat, facilitând respirația mai ușoară. Este utilizat la adulți și copii cu vârsta peste 10 ani pentru decongestionarea mucoasei nazale în cazul rinitei vasomotorii și rinitei alergice. De asemenea, poate fi utilizat pentru tratamentul infecțiilor urechii pentru a decongestiona mucoasa nazo-..
18.50 Lei
fara taxe:16.97 Lei
Adauga in cos
Producator: BIOFARM S.A.-OTC Cod produs: I2880
Descriere: Bixtonim Xylo Aroma 1 mg/ml este un decongestionant nazal care conține clorhidrat de xilometazolină, parte a grupei farmacoterapeutice a decongestionantelor nazale de uz topic. Acesta ajută la eliberarea rapidă a nasului înfundat, pentru a îmbunătăți respirația. Produsul are aromă de mentă și eucalipt și este indicat la adulți și adolescenți cu vârsta peste 12 ani. Este utilizat pen..
19.00 Lei
fara taxe:17.43 Lei
Adauga in cos
Producator: BIOFARM S.A.-OTC Cod produs: I2881
Descriere: Bixtonim XYLO este un decongestionant nazal care ajută la eliberarea rapidă a nasului înfundat, facilitând respirația. Este destinat copiilor cu vârsta cuprinsă între 2 și 10 ani pentru decongestionarea mucoasei nazale în caz de rinita vasomotorie și rinita alergică. Poate fi utilizat și pentru tratamentul infecțiilor urechii, pentru decongestionarea mucoasei nazo-faringiene. În anum..
16.40 Lei
fara taxe:15.05 Lei
Adauga in cos
Producator: AC HELCOR PHARMA SRL Cod produs: P00300
Descriere: Bromhexin Helcor face parte din clasa de medicamente utilizate pentru tratamentul tusei și răcelii, având efect expectorant. Acesta ajută la fluidificarea mucusului vâscos, prevenind acumularea acestuia și ușurând astfel tusea. Este eficient în tratamentele pentru problemele respiratorii care implică secreții bronșice dense. Ingrediente: Substanța activă: Clorhi..
0.00 Lei
fara taxe:0.00 Lei
Adauga in cos
Producator: MAGNAPHARM-OTC Cod produs: P46719
Bronchostop Sirop – Solutia Naturala pentru Tuse  🌿 Indicatii: ✔️ Expectorant si calmant pentru tusea asociata cu raceala ✔️ Contine extract din cimbru si radacina de nalba ✔️ Favorizeaza expectoratia mucusului vascos ✔️ Calmeaza tusea uscata ✔️ Nu contine alcool ✔️ Gust placut de fructe 💊 Mod de administrare: 🔹 Adulti si adolescenti (+12 ani): 15 ml la 3-4 ore (max. 90 ml/zi) 🔹..
31.00 Lei
fara taxe:28.44 Lei
Adauga in cos
Producator: MAGNAPHARM-OTC Cod produs: I3851
Descriere: Caffetin COLDmax este un medicament utilizat pentru ameliorarea simptomelor asociate cu răceala și gripa, precum: Dureri generale, inclusiv dureri de cap și dureri în gât. Congestie nazală. Febră. Conține: Paracetamol: analgezic și antipiretic, care ameliorează durerea și reduce febra. Fenilefrină: decongestionant, care eliberează căile nazale blocate. I..
18.00 Lei
fara taxe:16.51 Lei
Adauga in cos
Producator: DACIA PLANT Cod produs: P03278
Proprietăți: Conceput pentru susținerea sănătății căilor respiratorii, acest balsam este destinat atât copiilor cu vârste între 1 și 15 ani, cât și adulților și tinerilor peste 15 ani. Recomandări: Favorizează expectorația secrețiilor bronșice. Ajută la creșterea imunității organismului. Susține respirația și conferă confort respirator. Acțiuni: Emolientă și fluidifi..
28.00 Lei
fara taxe:23.53 Lei
Adauga in cos
Producator: BIOFARM S.A.-OTC Cod produs: I4616
Indicații: Loțiunea activează circulația locală a sângelui printr-un efect rubefiant, care ajută la decongestionarea țesuturilor subiacente locului de aplicare. Uleiul de cimbru conferă un efect tonic local. Mentolul stimulează dilatarea vaselor de sânge superficiale, oferind inițial o senzație de răcoare, urmată de o încălzire reconfortantă. Compoziție: Alcool denaturat ..
25.00 Lei
fara taxe:21.01 Lei
Adauga in cos
Producator: PLANTMED Cod produs: P109029
Proprietăți: Spray bucofaringian pentru tratamentul de susținere a inflamației gâtului, cauzate de infecții bacteriene și virale. Creează un strat protector asupra mucoasei gâtului, protejându-l împotriva factorilor fizici, chimici și biologici. Conține saruri minerale de sodiu, potasiu, calciu și magneziu, care curăță gâtul, reduc inflamația și susțin regenerarea membranelor mucoasei ir..
25.00 Lei
fara taxe:21.01 Lei
Adauga in cos
Producator: PLANTMED Cod produs: P106196
Proprietăți: Spray nazal care elimină senzația de uscăciune și iritare a mucoasei nazale, protejând-o în același timp împotriva factorilor nocivi externi. Hidratează și calmează mucoasa nazală, sprijinind în același timp regenerarea acesteia și eliminând senzația de arsura. Conține nanoparticule de argint care limitează creșterea bacteriilor. Creează un strat de gel care protejează împ..
25.00 Lei
fara taxe:21.01 Lei
Adauga in cos
Producator: OMEGA PHARMA Cod produs: I5673
Indicații: Coldrex Junior HotRem este indicat pentru ameliorarea rapidă și eficientă a simptomelor răcelii și gripei la copii, incluzând: Febră Frisoane Nas înfundat Dureri de cap Furnicături în membre Dureri în gât Sinuzită și dureri asociate Substanțele active din compoziția produsului sunt: Paracetamol: Ameliorează durerea și reduce febra. Clorhidrat de fenilef..
20.00 Lei
fara taxe:18.35 Lei
Adauga in cos
Producator: OMEGA PHARMA Cod produs: I28622
Indicații: Coldrex Lemon este destinat ameliorării rapide și eficiente a simptomelor de răceală și gripă, inclusiv: Febră Frisoane Dureri de cap Dureri în gât Congestie nazală Sinuzită Dureri musculare și disconfort asociat Catar nazal acut. Substanțele active din compoziția medicamentului sunt: Paracetamol: Reduce febra și ameliorează durerea. Clorhidrat de fen..
18.00 Lei
fara taxe:16.51 Lei
Adauga in cos
Producator: GLAXOSMITHKLINE (GSK) SRL O Cod produs: I5675
Descriere: Coldrex Max Răceală și Tuse este utilizat pentru ameliorarea pe termen scurt a simptomelor răcelii și gripei, incluzând: Dureri ușoare și moderate Dureri de cap Nas înfundat Dureri în gât Frisoane și febră Tuse productivă Acest medicament este recomandat numai în cazul în care aveți o combinație de simptome precum durere, febră, congestie nazală și tuse productiv..
32.00 Lei
fara taxe:29.36 Lei
Adauga in cos
Producator: OMEGA PHARMA Cod produs: P03003
Descriere: Sirop de tuse cu ingrediente naturale, formulat pentru ameliorarea rapidă a simptomelor asociate tusei productive și tusei seci, cu efect resimțit din primele 10 minute. Ingrediente active: Extract uscat de nalbă mare (Althaea officinalis): Proprietăți emoliente, antiinflamatoare, expectorante și decongestive. Miere naturală: Creează o barieră protectoare, calmând iritaț..
38.00 Lei
fara taxe:31.93 Lei
Adauga in cos
Producator: OMEGA PHARMA Cod produs: P03004
Descriere: Sirop cu ingrediente naturale, creat pentru ameliorarea rapidă a simptomelor asociate tusei productive și tusei seci, cu efect resimțit în primele 15 minute. Ingrediente active: Extract uscat de nalbă mare (Althaea officinalis): Acțiune emolientă, antiinflamatoare, expectorantă și decongestivă. Miere naturală: Creează o barieră protectoare, calmând iritațiile și protejân..
36.00 Lei
fara taxe:30.25 Lei
Adauga in cos
Se afiseaza 1 - 50 din 162 (4 pagini)
Filtreaza